PAŠIJE 2014

Pasije-2014-web Již šestnáctým rokem pořádá žďárská římskokatolická farnost v přírodním areálu na Libušíně ve Žďáře nad Sázavou velikonoční pašijovou hru „Co se stalo s Ježíšem".

Okolo 200 amatérských herců také letos po náročné přípravě předvede velikonoční pašijový příběh. Přírodní areál na sídlišti Libušín ve Žďáře nad Sázavou v úterý 15. 4. 2014 ve 20.00 hodin opět ožije dva tisíce let starým příběhem o životě, utrpení, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Do celé akce jsou zapojeni lidé všech věkových kategorií z řad žďárských farníků a studentů Biskupského gymnázia a Střední školy gastronomické. Příprava i samotná realizace představení je pro všechny účinkující hlubokým duchovním zážitkem a prožitím Ježíšova života.

Od roku 1998, kdy se Pašije v této podobě ve Žďáře hrají, se představení nekonalo pouze dvakrát pro nepřízeň počasí. „Letos by nic takového hrozit nemělo a diváci se tak mohou těšit na krásné velikonoční představení v jedinečném prostředí areálu na sídlišti Libušín," připomněl režisér představení Petr Krábek. Žďárská pašijová hra „Co se stalo s Ježíšem", kterou každoročně zhlédnou tisíce návštěvníků, není jen divadelním představením a kulturním zážitkem, ale hlavně připomenutím pravého smyslu Velikonoc.

Letošní Pašije budou obohaceny o mezinárodní hereckou účast. Na představení přijede skupina diváků z Kolpingovy rodiny z bavorského Höchstädtu, které pojí se žďárskou Kolpingovou rodinou dlouholeté partnerství. Několik z nich obsadí role římských vojáků a absolvují hru z pozice herců, což pro ně samotné jistě bude nezapomenutelný zážitek.