Ben Cristovao nadchl žďárské fanynky

Ben Cristovao s dobrovolníky ze SpektraV pátek 22. 8. proběhl na Farských humnech ve Žďáře nad Sázavou sedmý ročník akce Rozhodni se sám, letos s podtitulem Bezpečně na síti. O nejrůznějších nástrahách internetu mohli příchozí debatovat s významnými českými odborníky na virtuální nebezpečí. Akci svojí autogramiádou zpestřil zpěvák a tanečník Ben Cristovao. O filmu Seznam se bezpečně promluvil známý moderátor Miroslav Vaňura.

Sportovní a prezentační akci Rozhodni se sám pořádá každoročně Kolpignovo dílo České republiky, Spektrum – centrum primární prevence a drogových služeb, Rodinné centrum Srdíčko a oddíl házené TJ Sokol Nové Veselí.

Tento rok jsme se věnovali problematice internetové bezpečnosti. Pozvali jsme největší české odborníky na virtuální nástrahy – Kamila Kopeckého, vedoucího projektu E-bezpečí a Martina Kožíška, manažera pro internetovou bezpečnost společnosti Seznam.cz.,

Ben Cristovao si s fanoušky zahrál stolní fotbal, zcela vpravo Martin Kožíšek, manageer pro internetovou bezpečnost Seznamřekla Petra Nováčková, vedoucí žďárského Spektra. Pozvaní hosté ukázali přítomným mladým lidem i jejich rodičům mnoho skutečných, někdy i šokujících, případů internetového vydírání či obtěžování. Připojili také informace o organizacích, které v těchto závažných problémech mohou pomoci.

Při naší práci každý den vidíme, kolik dětí a mladých lidí je ochotno na sociálních sítích cizím lidem sdělit jméno, osobní údaje a třeba jim poslat i své intimní fotografie. Svojí důvěřivostí se pak snadno stávají obětmi vyděračů a pedofilů,

řekl Kamil Kopecký z E-bezpečí.

Vedoucí Spektra Petra Nováčková a Kamil Kopecký z E-bezpečíPo celý den byl na Farských humnech připraven i bohatý doprovodný program. K pokoření lákala horolezecká stěna, pouštěly se megabubliny, plno bylo i u skákacího hradu a kreativních dílen Rodinného centra Srdíčko. Vodní skauti připravili pro zájemce jízdu na loďkách po Sázavě.
Letošního Rozhodni se sám se díky krásnému počasí zúčastnily stovky malých i velkých návštěvníků. Ti si pochvalovali i klidné prostředí žďárského areálu na Farských humnech.

Za podporu a spolupráci děkujeme Městu Žďár nad Sázavou, firmě VHS Bohemia, Autocentr Hudec, Všeobecné zdravotní pojišťovně, SZŠ a VOŠ Žďár nad Sázavou, Městysu Nové Veselí, TJ Sokol Nové Veselí, Hit Rádiu Vysočina, Autoškole Vysočina a Přístavu vodních skautů Racek.

 Ben Cristovao sleduje interaktivní workshop s tablety