Rozhodni se sám - „Bezpečně na síti“

Kyberšikana, kybergrooming, kyberobtěžování, kyberstalking a další témata spojená s bezpečným užíváním internetu. O tom všem se bude hovořit na sedmém ročníku preventivní a sportovní akce Rozhodni se sám, která proběhne v pátek 22. srpna 2014 od 10 do 16 hodin v areálu na Farských humnech. Přítomní budou moci o bezpečném internetu debatovat s největšími českými odborníky na virtuální nástrahy. Akci svou autogramiádou podpoří zpěvák Ben Cristovao.

Prezentační a sportovní akci Rozhodni se sám každoročně pořádá Kolpingovo dílo České republiky, Spektrum, Rodinné centrum Srdíčko a oddíl házené TJ Sokol Nové Veselí. Patronem letošního ročníku s podtitulem Bezpečně na síti bude zpěvák Ben Cristovao. Odbornou záštitu nad akcí převezme vedoucí projektu E-Bezpečí a žďárský rodák Kamil Kopecký a manažer pro internetovou bezpečnost společnosti Seznam.cz Martin Kožíšek.

V současné době děti a mladí lidé tráví spoustu času ve virtuálním světě a často si nejsou vědomi nástrah, které na ně na internetu číhají. Jakákoli informace, kterou o sobě na internetu zveřejní, už nikdy nejde vzít zpět,

varuje vedoucí žďárského Centra primární prevence Spektrum Petra Nováčková. Z pravidelných setkání při preventivních programech na základních a středních školách ale ví, že děti často samy útočníkům nahrávají.

Překvapivě hodně dětí a mladých lidí na internetu sděluje údaje, které jsou citlivé. Je proto důležité jim ukázat, jak se bezpečně ve virtuálním světě chovat a prezentovat. Akce je určena i rodičům, kteří mohou mít pocit, že své děti před nebezpečím na síti nezvládnou ochránit,

dodává lektorka Spektra Aneta Dvořáková.

 Během celého dne bude pro malé i velké účastníky akce připravena celá řada doprovodných aktivit. Starší děti si mohou vylézt na horolezeckou stěnu, vyzkoušet žonglování, pouštění megabublin, stolní fotbálek, míčové hry, projížďky po Sázavě, chůzi na slackline či si vyrobit originální placku. Na malé bude čekat malování na obličej, skákací hrad či kreativní dílny a soutěže u stánku Spektra a Rodinného centra Srdíčko.

Poděkování patří: Autocentr Hudec, VHS Bohemia, AutoCont CZ a.s., Autoškola Vysočina s.r.o., Město Žďár nad Sázavou, Městys a TJ Nové Veselí, Kraj Vysočina, VZP, Hit rádio Vysočina, SZŠ a VOŠ Žďár nad Sázavou a Přístav vodních skautů Racek Žďár nad Sázavou.

rozhodni se